Ana Sayfa » Genel Kültür » 2013-2014 Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Parası (PYBS-DPY Bursları) Ne Zaman Yatacak?

2013-2014 Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Parası (PYBS-DPY Bursları) Ne Zaman Yatacak?

Sponsorlu Bağlantılar

Yatılılık bursu ne zaman yatacak, bursluluk parası yatma zamanı ne zaman, Pybs bursları ne zaman verilecek 2013 2014, pybs bursları ne zaman ödenecek, pybs bursları ne zaman, pybs bursları ne zaman yatacak, 2013 2014 pybs, devlet parasız yatılılık paraları yatma zaman, burs paraları ne zaman hesaba yatacak gibi bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Parası Yatma Zamanı

Çoğu öğrencinin merakla beklediği yeni bir burs ödeme zamanına yaklaştık ve paraların ne zaman yatırılacağı merak konusu Pybs burs ödemeleri aslında ocak, mart, haziran ve eylül aylarında yatırılmaktadır ancak bazen bazı sebeblerden dolayı gecikmeler yaşanmaktır. Ayrıca PYBS ödemeleri çoğu yerde bir ay sonra yatırılmaktadır.

burs parası

Bu yüzden Haziran ayının bursu Temmuzda yatırılması beklenmektedir. Eğer bursunuzu bankadan almıyorsanız ve okul müdürlüğünden alıyorsanız tatile gitme tarihinizi Temmuza ertelemelisiniz. Ya da Eylül ayında her iki bursu birden okul müdürlüğünüzden alabilirsiniz.

PYBS bursunu kazanan kişilerin uzun zaman önce açıklanmasından dolayı bu bursu kazanan kişiler bursluluk parası ne zaman yatacak sorusunu sormaktadır. Aile ekonomisine büyük katkısı olan bu bursu kazandıysanız başarılarınızın eğitim alanınızda da bu şekilde devam etmesine temenni ederiz.

PYBS bursları 3 ayda 1 olmak üzere yatırılmaktadır. İlk burs okul açıldıktan sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde yatırılmaktadır. Zamanla sistemsel sorunların yaşanmasından dolayı bazı yıllarda bursların yatırılmasında zaman gecikmesi olduğu gözlemlenmiştir. İlk PYBS bursunuz eylül ya da ekim ayı içerisinde alacağınızı bilmenizi isteriz.

PYBS bursu zam gelmemiş haliyle 3 ayda bir yatırılmak koşuluyla 315 TL’dir. Yeni eğitim öğretim döneminde burslara zam gelmesi beklendiğinden bu rakamda değişim olacağını bilmenizi isteriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Parasız yatılılık ve bursluluk ödemeleri genelde ekim-ocak-nisan-temmuz aylarında ödenir. Genelde ödemeler yaklaşık 15 gün gecikmeyle ödenir. daha önce kazanmışsanız ekim ayında paranızı alacaksınızdır fakat genelde kasım ayına aksar.

Sponsorlu Bağlantılar

PYBS sınavını kazansıysanız ve burs alacağınız günü sabırsızlıkla bekliyorsanız bursunuzu çok yakın bir zamanda alacağınızı belirtmek isteriz. PYBS burs paraları yıl içerisinde Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim aylarının başlarında yatırılmaktadır. Bazen ilgili bursların yatması 15 gün gibi gecikebilmektedir. Bu durumu sıkıntı yapmayıp bursunuzun yatacağı zamanı beklemenizi tavsiye ederim.

Milli Eğitim Bakanlı tarafından yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına giren öğrencilerin, puanları en yüksekten en düşük puanlara kadar sıralanır. Daha sonra kimler burs alacaksa bunlar açıklanır. Devlet Parasız Yatılı Okulları (DPY) sınavı olarakta bilinmektedir.

Burs alacak öğrenciler genellikle Devlet parasız yatılı burs parası yatırma zamanlarını merak etmektedirler. Devlet burs paraları, genellikle Aralık-Mart-Haziran ve Eylül ayları sonlarında yatar. Devlet parasız yatılı burs paraları 3 ayda bir ödenmektedir

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:"2013-2014 Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Parası (PYBS-DPY Bursları) Ne Zaman Yatacak?" İle İlgili Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.