Ana Sayfa » Genel Kültür » Dünyanın En Gizemli Olayları

Dünyanın En Gizemli Olayları

Sponsorlu Bağlantılar

Çözülemeyen Gizemler

Taos’daki Uğultu, Gizeminin bir türlü çözülemediği Kayıp Şehir Atlantis ve Mısır Piramitleri, Bir efsane haline gelen Loch Ness Canavarı ve Kocaayak, varlığından hep bahsedilen ama bir türlü ispatlanamayan UFO ile ilgili Rosswell UFO Vakası ve nasıl olduğu bir türlü anlaşılamayan Bermuda Şeytan Üçgeni. Hepsi birbirinden gizemli ve gizemleri halen çözülemiyor.

* Bermuda Şeytan Üçgeni

Bermuda Şeytan Üçgeni

Atlantik Okyanusu’nda Bermuda, Miami ve Porto Rico arasında kalan Bermuda Şeytan Üçgeni, oradan geçen çok sayıda uçağın ve geminin oradan geçerken kaybolmasıyla bu adı almış. Ama bunların hiçbiri kesin değil. Dünyanın diğer yerlerine kıyasla daha fazla kaybolma ihtimali taşıyan bu bölge gizemini taşımaya devam ediyor.

* Torino Kefeni

Torino Kefeni

Üzerinde çarmıha gerilmiş insan yüzü görülen bez parçası Torino Kefeni’nin çoğu kişi Hz. İsa’ya ait olduğunu düşünüyor. Kumaşı çoğaltma çabaları ise başarısızlıkla sonuçlanmış. Orta Çağ’a ait olduğu söylense de çoğu kişi bu bezin Hz. İsa’ya ait olduğuna inanıyor.

* Voynich El Yazması

Voynich Elyazması

Voynich Elyazması’nın üzerindeki dil artık kullanılmadığı için çözme girişimleri başarısız oldu. Elyazması belgenin üzerindeki çizimlerin bu dünyadan olmadığından tıp bilimine ait olduğuna kadar sonuca varamayan sayısız tartışma var.

* Rosswell UFO Vakası

Rosswell UFO Vakası

1947 yılında tarihin büyük olaylarından biri oldu. Yıllardır var olup olmadığı tartışılan UFO’lardan bir uzay aracı Rosswell yakınlarında Amerikan ordusu tarafından bulundu. O zaman hükümetin hava balonu olduğunu iddia ettiği araç hala gizemini koruyor.

* Kocaayak

Bir diğer adı yabani adam olan Kocaayak, insan gibi yürüyen kocaman sevimsiz bir gorilla olarak tanımlanıyor. Genellikle Amerika ve Kanada’nın dağlık alanlarında görüldüğü söylenen kocaayak için birçok kişi mantıklı açıklamalar yapmaya çalışsa da hala yüzyıllardır süregelen gizemini koruyor.

* Loch Ness Canavarı

Loch Ness Canavarı

İskoçya’daki Loch Ness Gölü’nde yaşadığı iddia edilen canavarla ilgili çok fazla teori var. Canavara ait olduğu iddia edilen fotoğrafların bir çoğu yalan çıkarken aralarında yalanlanamayan çok fazla var. Yüzyıllardır olduğu iddia edilen canavarın gizemi hala çözülemedi.

* Marfa Hayalet Işıkları

Teksas eyaletindeki Marfa’da görülen bu ışıklar karşısında herkes şaşkına dönüyor. Futbol topu büyüklüğünde ve omuz hizasında durduğu söylenen ışıkların hem fotoğrafları hem de video görüntüleri var.

* Mısır Piramitleri

Mısır Piramitleri

Sponsorlu Bağlantılar

Üzerinden asırlar geçmiş olsa da Mısır Piramitleri hala gizemini koruyan en büyük olaylardan biri. Yaklaşık 5 bin yıl önce, hiçbir makinenin olmadığı zamanlarda sadece insan gücü kullanılarak inşa edilen piramitlerin nasıl yapıldığı hala her yıl milyonlarca kişinin onları ziyaret etmesini sağlayan neden. Piramitleri oluşturan her bir kütlenin ağırlığının 2 ila 5 ton arasında değişmesi gizemi daha da artırıyor.

* Taos Uğultusu

Sponsorlu Bağlantılar

Oldukça düşük ama çevredeki herkes tarafından duyulan bu uğultu yüzünde intihar edenler bile var. Amerika’nın New Mexico eyaletindeki Taos şehrinde duyulduğu için bu adı alan uğultu, dünyanın en gizemli olaylarından biri olarak kabul ediliyor. Bilim adamlarının çözemediği bu ses o çevreye giden çoğu kişi tarafından duyuluyor.

* Kayıp Şehir Atlantis

Kayıp Şehir Atlantis

Gerçekte var olup olmadığı çok tartışılan Atlantis şehri, Plato tarafından bir günde deniz altına indiği iddia edilmiş ve günümüze kadar da bu efsaneyle gelmiş. Hakkında çok fazla efsane çıkan şehrin nerede olduğuna dair henüz bir bilgi yok.

Dünyanın Gizemleri Foto Galeri

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:"Dünyanın En Gizemli Olayları" İle İlgili Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.