Ana Sayfa » Kadınlar Kulübü » Evimizi Temiz Tutmak için Neler Yapmalıyız? Pratik Bilgiler

Evimizi Temiz Tutmak için Neler Yapmalıyız? Pratik Bilgiler

Sponsorlu Bağlantılar

Ev temizliği nasıl olur, evi nasıl temiz tutabiliriz, temiz bir ev için yapılması gerekenler, pratik fikirlerle evi temiz tutmak, pratik çözümlerle ev temiz tutmak.

Temiz Bir Ev için Pratik Çözümler

Ev temizliği bütün bayanlar için çok önemlidir. Daha önemlisi ise evin temiz kalmasıdır. eğer sizde evinizin temiz olmasını ve temiz kalmasını istiyorsanız size 10 pratik fikir;

1. Yer  Tahtalarınız Parıldasın

Temiz yer tahtalarının en büyük düşmanlarından biri de sudur. Yerdeki küçük lekelerin iyice temizlenmesini istiyorsanız, suyun içine biraz sirke katarak yerleri silin. Zeminin anında pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz.

2. Bembeyaz Dantellerin Sırrı

Beyaz dantellerinizin çok daha beyaz görünmesi için onları ütülemeden önce kaynamış süte batırın.

3. Uzun Ömürlü Hasırlar

Hasır iskemleleri ve masaları, arada bir oksijenli su ile silerseniz, pırıl pırıl görünümlerini korunduklarına şahit olursunuz.

4. Temiz Duvar Kağıtları

Duvar kağıdı üzerindeki kurşun kalem, parmak izi ve kir lekelerini deterjanla silmeye kalkışmayın. Bu lekeleri bir silgiyle silerek kağıtlarınızı temizleyebilirsiniz.

5. Mis Gibi Kokan Bir Ev

Evinizin güzel kokması için yer silme suyuna birkaç damla parfüm damlatmanız yeterli olacaktır. Evinizin uzun süre mis gibi koktuğunu göreceksiniz.

6. Küllük Temizliği

Sigara külünden kararmış tablaları limon suyuyla ovun. Ziftin kolayca temizlendiğini göreceksiniz. Ayrıca küllüklerdeki lekeleri, tuzlu limonla ovarak temizleyebilirsiniz.

7. İnatçı Cam Lekelerine Son

İnatçı cam lekelerinden kurtulmak sandığınız kadar zor değil. Sakın bu lekeleri tel veya benzeri cisimlerle çıkarmaya çalışmayın. Orlonbez üzerine krem deterjan dökerek temizleyin. Böylece camı çizmemiş olursunuz. Ayrıca pencere camlarınızı pırıl pırıl yapmak için temizlik suyuna bir tutam tuz ilave edip camları bu su ile de silebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

8. Koltuk Tozları Dert Değil

Elektrik süpürgeniz yoksa ve koltuklarınızın tozunu almanız gerekiyorsa, şu yöntemi uygulayın; tozunu alacağınız eşyanın üstüne nemli bir bez yayın, beze sopa ile vurarak tozunu çıkarın. Çıkan toz nemli beze yapışacağından hem oda tozlanmaz, hem de koltuğunuz tertemiz olur.

Sponsorlu Bağlantılar

ev temizliği pratik bilgiler

9. Giysileriniz Mis Gibi Olsun

Elbiselerinizin güzel kokmasını istiyorsanız, pamuğu kolonya veya parfümle ıslatıp dolabınıza asın. Bu çok basit yöntemle dolabınızdaki diğer giysiler de güzel kokacaktır.

10. Yeni Diş Fırçanızı Dezenfekte Edin

Yeni satın aldığınız diş fırçasını kaynar suda dezenfekte etmeden kullanmayın. Fırçanızı kaynar suda birkaç dakika tutmanız yeterli olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:


"Evimizi Temiz Tutmak için Neler Yapmalıyız? Pratik Bilgiler" İle İlgili Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.