Ana Sayfa » Mobil » Whatsapp Messenger Nedir? Whatsapp Hangi Telefonlara Yüklenir, Whatsapp Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Messenger Nedir? Whatsapp Hangi Telefonlara Yüklenir, Whatsapp Nasıl Kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Özet: “Whatsapp Messenger Nedir? Whatsapp Messenger Ne Demektir?” başlıklı yazımızda Whatsapp Messenger nedir, Whatsapp Messenger ne demektir, Whatsapp Messenger kelimesinin tanımı, Whatsapp Messenger uygulaması hangi telefonlara yüklenebilir, Whatsapp Messenger uygulaması nasıl kullanılır  gibi Whatsapp Messenger hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız.

Whatsapp Messenger Tanımı

WhatsApp Messenger; akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlar-arası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan uygulama, 3G ya da WiFi Internet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine resim, video, sesli ve yazılı mesaj göndermesini sağlar. Aynı adı taşıyan şirket, eski Yahoo! çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de, Calfornia eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur.

Kısa zamanda büyük bir popülariteye kavuşan WhatsApp Messenger üzerinden gerçekleşen iletişim trafiği Ağustos 2012’den Ocak 2013’e kadar %75 oranında artarak 2012 yılında toplamda %500’e ulaşmıştır.

whatsapp

Whatsapp messenger benzeri bir akıllı telefon uygulamasıdır. Whatsapp size internet üzerinden mesajlaşma, video yollama, ses kaydı yollama, resim yollama gibi özellikler sunar. Whatsapp’ı “Messenger” gibi programlardan ayıran özelliğiyse verdiği servislerdeki arkadaş listenizi değil, telefon rehberinizi kullanıyor olması. Whatsapp’ın önemli özelliklerinden biride servisin bilgisayarlarımızda kullandığımız anlık sohbet servislerinden farkı, sürekli açık olması. Uygulama kapalı dahi olsa mesajlar sunucuda depolanıyor. Anlık bildirim özelliği açıksa anında karşı tarafa iletiliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp çoklu platform desteği sayesinde İphone, BlackBerry, Android ve Ovi kullanıcılarını tek bir yerde toplayabiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp’ın kötü yönlerinden biriyse uygulamanın ücretli olması.

WhatsApp Uygulaması Hangi Telefonlara Yüklenebilir?

Android, BlackBerry, iPhone ve Nokia’nın Akıllı Telefonlarına yüklenebilmektedir.

WhatsApp Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Telefonunuza yüklediğiniz uygulamayı açtığınız zaman size Cep telefonu numaranızı soracak ve doğrulayacaktır. Ardından rehberinizde bulunan kişileri kontrol eden uygulama, WhatsApp’ı kullanan arkadaşlarınızı listeleyerek karşınıza sunuyor. Bu adımdan sonra, bu arkadaşlarınızla anlık olarak sohbet edebilirsiniz. Birden çok arkadaşınızla birlikte grup sohbeti yapabilir yada fotoğraf, video, müzik vb. gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:



"Whatsapp Messenger Nedir? Whatsapp Hangi Telefonlara Yüklenir, Whatsapp Nasıl Kullanılır?" İle İlgili Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.