Ana Sayfa » Sözlük » Bioenerji Nedir? Bioenerji Ne Demektir? Anlamı

Bioenerji Nedir? Bioenerji Ne Demektir? Anlamı

Sponsorlu Bağlantılar

Özet: “Bioenerji Nedir? Bioenerji Ne Demektir? Anlamı” başlıklı yazımızda Bioenerji nedir, Bioenerji ne demektir, Bioenerji kelimesinin tanımı, Bioenerji ile tedavi yöntemleri, Bioenerji eş anlamları gibi Bioenerji hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız.

Bioenerji Tanımı

Bioenerji çok farklı şekillerde adlandırılmaktadır. Evrensel enerji – yaşam enerjisi – kozmik enerji olarak ifade edilse de hepside aynı şeyi anlatmaktadır. Bu bütün canlılarda olduğu kabul edilen güçtür.

Bioenerji

Sponsorlu Bağlantılar

Bioenerji ya da Türkçe doğru yazımıyla Biyoenerji evrensel yaşam gücü kavramına vaktiyle Doğu Avrupa ülkelerinde, özellikle Çekoslovakya ve Sovyetler Birliği’nde parapsikolojik araştırmalarda bulunmuş bilim adamlarınca verilmiş addır.

Bioenerji ile Gelen Tedavi Yöntemleri

Biyoenerji incelemelerinin yapıldığı Doğu Avrupa ülkelerinde biyoenerjiye dayalı birçok uygulama ve tedavi teknikleri geliştirilmiştir. Dr. Zdenek Rejdak, biyoenerjiye dayalı tedavi tekniklerinin esasını enerji dengesi bozulmuş hastaya, kendi yaşam (vital) enerjisini aktarabilen bir kişiden bu enerjinin aktarımı sağlanarak dengenin yeniden kurulması şeklinde açıklar. Aktarımın biyoenerji akımlarıyla sağlandığı ve uzak mesafeden de gerçekleştirilebileceği kabul edilir.

Bioenerji İngilizcesi

Bioenerji kelimesinin İngilizce karşılıkları ise aşağıdaki gibidir

  •  Bioenerji – Bioenergy
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:"Bioenerji Nedir? Bioenerji Ne Demektir? Anlamı" İle İlgili Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.