Ana Sayfa » Teknoloji » Apple Logosunun Anlamı Nedir?

Apple Logosunun Anlamı Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Özet: “Apple Logosunun Anlamı Nedir?” başlıklı yazımızda dünyaca ünlü teknoloji şirketi Apple’ın logosunun anlamını, Apple logosunun ortaya çıkış hikayesini, neden Apple’ın elma logosunu kullandığını ve Apple logosu hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız.

Apple’ın Elma Logosu

Amerika Birleşik Devletleri’nin en çok bilinen bilgisayar firması olan Apple ilk kurulduğu zamanlar bir elma çeşidinin adı olan “Macintosh” ismiyle anılıyordu. Daha sonra Steve Jobs İncil’de yer alan Adem ile Havva’daki elmayı kullanmaya başladı. Isırılmış elma figürünün bugünkü anlamda ilk bilgisayarların üretiminde görev alan ve zehire batırdığı elmayı ısırarak intihar eden Alan Turing’e ithafen kullanıldığı da söylenmektedir.

Ayrıca bakınız: Apple Hakkında Detaylı Bilgi

Apple

Alan Turing’in Homoseksüel olduğu anlaşıldıktan sonra Ingiltere’deki hayatı zor bir döneme girmiştir. Ingiltere’nin savaş dönemlerinde yaptığı katkılar hiçe sayılıp dışlanan Turing bir gün evinde ölü bulunmuştur. Masa başında intihar eden Turing’in elinde ısırılmış bir elma bulunmuştur. Ingiltere başkanı Gordon Brown, Turing’e yapılan haksızlığı tanıyarak basına bir özür makalesi yayınlamıstır, ancak birçok Ingiliz düşünür bu özrün çok geç olduğunu düşünür.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:"Apple Logosunun Anlamı Nedir?" İle İlgili Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir