Ana Sayfa » Teknoloji » EPS Nedir? EPS Ne Demektir? EPS Direksiyon Sistemi Anlamı

EPS Nedir? EPS Ne Demektir? EPS Direksiyon Sistemi Anlamı

Sponsorlu Bağlantılar

Özet: “EPS Nedir? EPS Ne Demektir? EPS Direksiyon Sistemi Anlamı” başlıklı yazımızda EPS nedir, EPS ne demektir, EPS kelimesinin tanımı gibi EPS hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız.

EPS Tanımı

Electro Power Steering (Elektro hidrolik direksiyon);

Arabanın direksiyon sertliğini ayarlayan elektronik sistem. hız yüksek iken direksiyonu sertleştirir, yavaş giderken de manevra kolaylığı için yumuşatır.başlıca avantajı, sadece kullanıldığında enerji tüketmesidir. Hidrolik direksiyon, motora park halindeyken bile yük bindirirken eps düz bir sürüşte varla yok arası elektrik çeker. başka bir deyişle eps sistemi sadece direksiyonu oynattığınızda elektrik çeker, o da hidroliğin ihtiyaç duyduğundan çok daha düşük bir miktardır. honda jazz gibi düşük tüketim odaklı tasarlanan otomobillerin vazgeçilmezidir. ayrıca çok daha az enerji harcamasına rağmen hidrolikten çok daha hafiftir; EPS kullanmaya alışan biri, standart bir hidroliği genellikle çok sert bulacaktır.

direksiyon-eps

EPS (Elektrofizyolojik Çalışma)

Kalp, sinüs düğümünden çıkan mikrovoltlar düzeyinde oluşan elektrik akımları ile çalışmaktadır. Elektrofizyolojik çalışma (EPS), toplardamar yoluyla (çoğunlukla kasık) kalp içine kateter denilen ince tüpler gönderip kalbin elektrik sisteminin incelenmesidir. Bu kateterlerin ucunda ve bazen de ucuna yakın yerlerde iletken metaller bulunur. Bu metaller kateterin öbür ucuyla kaydedici cihazlara bağlıdır. Böylece kateterin kalbin içinde bulunduğu yerlerde kalbin iletimini kaydetmek mümkün olur. Kateter kalbin içinde çeşitli yerlerde iken kayıtlar alınabilir: atrium (kulakçık), ventrikül (karıncık), sinüs düğümü.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:


"EPS Nedir? EPS Ne Demektir? EPS Direksiyon Sistemi Anlamı" İle İlgili Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.