Ana Sayfa » Teknoloji » @ (et) İşareti Nasıl Yazılır? @ (et) Simgesi Nerededir?

@ (et) İşareti Nasıl Yazılır? @ (et) Simgesi Nerededir?

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle e-posta , messenger veya mail adreslerinde yer alan @ işaretini yazmak için klavyede aynı anda iki adet tuşa basmak gerekiyor. Çünkü @ simgesi için direk tuş yok. Yani tek bir tuş yok. Kalvyede @ (et) simgesi nerededir, nasıl yapılır, nasıl yazılır? Cevabı yazımızda…

@Simgesinin Yeri

@ işareti ALT GR tuşu ile (klavyenin ara çubuğunun hemen sağında bulunur) Q tuşuna aynı anda basılmak suretiyle çıkar. Eğer sizde bu çıkmıyor ise muhtemelen standart klavye ayarlarınız yapılmamış yada yanlış ayarlanmıştır.

et işareti

Ekranın en sağ alt köşesinde saatin bulunduğu alanın başında klavye ayarınızı temsil eden TR yada EN olarak gösterilmiştir. Bunları kontrol ediniz. Gerekiyor ise tekrar ayarlayınız.

@ ya da okunuşu ile kuyruklu a, bir İnternet simgesi, Türkçede “yaklaşık olarak eşit” ve “kuyruklu a” olarak adlandırılır [1] ve “et” olarak telaffuz edilir. İnternetle beraber günümüzün en çok kullanılan sembollerden biridir. Konuşma diline ingilizcedeki anlamıyla “et (at) işareti” olarak geçmiştir. İngilizce’de bir adresin bulunduğu sunucuyu bildirmek anlamında “ismim@xsunucusu.com” (xsunucusu’nda ismim) denmesinden ileri gelmiştir.

Yaygın olan bir söylentiye göre, deniz ticaretinin yoğun olduğu yüzyıllarda büyük portekiz ticari filolarında kullanılan bu işaret, daha sonra bilgi transferinin bir simgesi olarak internete özgü hale gelmiştir.
Amerika’da yapılan bir ankette e-posta adreslerinde isimle sunucu adı hangi işaretle ayrılsın diye sorulduğunda $ yerine @ seçilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:"@ (et) İşareti Nasıl Yazılır? @ (et) Simgesi Nerededir?" İle İlgili Benzer Yazılar

Yorumlar (2)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.