Ana Sayfa » Teknoloji » Smart TV Nedir? Smart TV Ne Demektir? Anlamı, Neler Yapılabilir

Smart TV Nedir? Smart TV Ne Demektir? Anlamı, Neler Yapılabilir

Sponsorlu Bağlantılar

Özet: “Smart TV Nedir? Smart TV Ne Demektir? Anlamı” başlıklı yazımızda Smart TV nedir, Smart TV ne demektir, Smart TV kelimesinin tanımı, Smart TV ile Neler Yapılabilir gibi Smart TV hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız.

Smart TV Tanımı

Teknoloji günden güne gelişiyor önce telefonlarımız akıllandır şimdide televizyonlarımız. Smart tv diğer anlamıyla akıllı tv klasik televizyonlardan farklı işlevleri olan televizyonlara denilmektedir. Günümüzde internet çok çeşitli alanlara dağıldı artık telefonlarda, tablet bilgisayarlardan rahatlıkla internete girebiliyorsunuz. Televizyonlarda bu değişimlere ayak uydurmak zorunda kaldı.

samsung-smart

Smart TV ile Neler Yapabilirsiniz?

Smart tv’ ler internete bağlanabiliyorsunuz. Smart tv’lerde veri girişi için kullanabileceğiniz bir sanal klavye bulunmaktadır. Bu sanal klavye sayesinde Youtube, twitter, facebook vb. gibi web sitelerine rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Usb ve hdmi girişleride bulunan smart tv’lerde film, video, slayt oynatabiliyorsunuz. DLNA sistemi ile ister kablolu istersede kablosuz bir şekilde evinizde ki bilgisayarları ve playstation gibi aletleri tek ağda toplayarak erişime açtığınız film, müzik, video gibi çoklu ortam dosyalarınızı seyretmenize olanak sağlayan bir televizyon. Aynı zamanda smart tv’lerin 3d ve 2d gibi olanaklarıda mevcut.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:


"Smart TV Nedir? Smart TV Ne Demektir? Anlamı, Neler Yapılabilir" İle İlgili Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.