Ana Sayfa » Genel Kültür » Trafik Nedir? Trafiğin Çevreye Verdiği Zararlar

Trafik Nedir? Trafiğin Çevreye Verdiği Zararlar

Sponsorlu Bağlantılar

Trafik kısaca ne demektir, trafik çevremize ne gibi zararlar verir, trafiğin zararları nelerdir, trafiğin yararları nelerdir, trafiğin ekonomiye verdiği zararlar nelerdir, trafiğin insan sağlığına verdiği zararlar nelerdir? konularına açıklık getirmeye çalışacağız.

Özetle Trafik Ne Demektir?

İnsanların, hayvanların ve trafikte ki araçların karayolları üzerindeki hal ve hareketlerine trafik denilmektedir. Trafik sadece içerisinde akışın yönlendirildiği bir yollar sistemi değil, aynı zamanda toplumun bireylerinin bir başka biçimde etkileşim de bulunmasıdır.

Trafiğin Zararları Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Trafiğin çevreye verdiği zararları anlamak aslında çok da zor değil. Çünkü trafik deyince aklımıza hareket eden araçlar aklımıza gelir. Bu araçlar fosil yakıtları ile çalışır ve dışarıya karbondioksit yani egzoz gazı yayarlar. Karbondioksit gazı sağlığımızı tehdit ederek kansere ve diğer solunum hastalıklarına neden olurlar.
Trafikte Seyir eden arabalar ve diğer araçlar çıkardıkları gürültü ve elektro sinyallerle beynimizi rahatsız ederek stres ve beyin hastalıklarına sebebiyet verirler.

Araçlar çalıştıkları andan itibaren akaryakıt tükettiklerinden yurt dışına petrol alımı için harcadığımız dolar miktarı artarak devletin kasasından yurt dışına para çıkar. Bu da ekonomik bir zarardır.

Trafiğin zararlarını 3 grupta toplayabiliriz.

  1. Sağlık açısından zararları
  2. Çevreye verdikleri zararlar
  3. Ekonomiye verdikleri zararlar
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:


"Trafik Nedir? Trafiğin Çevreye Verdiği Zararlar" İle İlgili Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.