Ana Sayfa » Sağlık » Şap Nedir? Şap Ne Demektir? Şap Ne İşe Yarar? Şap Neden Kullanılır? Cinselliği Azaltır Mı?

Şap Nedir? Şap Ne Demektir? Şap Ne İşe Yarar? Şap Neden Kullanılır? Cinselliği Azaltır Mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Şap nedir, şap niçin kullanılır, şapın kullanma sebebi nedir, şap nerelerde kullanılır, şap ne demektir, şapı kimler kullanır, şap sağlığa zararlı mıdır.

Şap Nedir?

Çift tuz grubuna giren bileşiklerdir. Genel formülleri : [Me+1Me+3(SO4)2.12H2O] şeklindedir. Buradaki Me+1 = K+ , NH4+ , Rb+ , Cs+ , TI+ ; Me+3=Al+3 , Fe+3 , Ga+3 , In+3 , Cr+3 , V+3 şeklinde ifade edilebilir.
İplik ya da kumaş boyama ve su saflaştırmada çokça kullanılan şapların yerini bugün alüminyum sülfat almıştır. Şaplar, suda kolayca çözünürler ve tatlımsı bir tada sahiptirler.

  1. Testosteron’un etkilerini azalttığı için, asker yemeklerine katılan madde…
    kaya tuzu…
  2. potasyum aluminyum sulfatın halk arasındaki ifadesi.
  3. Askerde yemeklere konan baharat.
  4. Kimyada kullanılan bir maddedir.

Alüminyum ve potasyum sulfatından meydana gelen bir bileşiktir. halk arasında tuz yoğunluğu açısından yüksek olan maddelere ve kantaşı na da bu ad verilir.

Ayrıca özellikle orduda askerlere verilen yemeklere şap katıldığı ve böylece onlardaki cinsel dürtünün azaltıldığı kanısı yaygındır. oysa cinsel dürtüsü az olan askerlerin iyi savaşçı olamayacakları kesin olduğundan bu yönteme başvurulması gereksizdir. diğer yandan ordu ve yatılı mekteplere ilk katılanlarda alışılan ortamdan bir süre uzaklaşmak ve belirli bir disiplin altına girmek zorunluluğu psikolojik bakımdan bunalıma yol açabilmekte ve bu bunalımın bir belirtisi de cinsel dürtünün azalması olduğundan ve bu durum oldukça yaygın bir şekil aldığından, bu durum yanlış olarak “yemeğe özel olarak bu amaçla şap katıldığı” şwklinde yorumlanmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

soru-işareti

DİPNOT; Şap, insanlarda cinsel dürtüyü azaltıcı bir madde değildir. Şap halk arasında cinsel dürtüyü azaltıcı bir madde olarak nitelendirilir.

 

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:"Şap Nedir? Şap Ne Demektir? Şap Ne İşe Yarar? Şap Neden Kullanılır? Cinselliği Azaltır Mı?" İle İlgili Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.