Ana Sayfa » Sözlük » Kosgeb Nedir? Kosgeb Ne Demektir? Anlamı ve Temel Hizmetleri

Kosgeb Nedir? Kosgeb Ne Demektir? Anlamı ve Temel Hizmetleri

Sponsorlu Bağlantılar

Özet: “Kosgeb Nedir? Kosgeb Ne Demektir? Anlamı ve Temel Hizmetleri” başlıklı yazımızda Kosgeb nedir, Kosgeb ne demektir, Kosgeb kelimesinin tanımı, Kosgeb hizmetleri ve Kosgeb organları gibi Kosgeb hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız.

Kosgeb Tanımı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki rolünü ve etkinliğini artırmak, rekabet güçlerini artırmak ve sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş kamu kurumu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan KOSGEB, 12 Nisan 1990 tarihli ve 3624 sayılı yasayla kuruldu.

KOSGEB

Kosgeb’in temel hizmetleri

Bilgilendirme ve İşletmelerarası İşbirliği Hizmetleri: Globalleşme sürecinin yaşandığı günümüzde büyük önem kazanan bilginin kullanımında KOS işletmelerinin payının arttırılması için Kosgeb, Avrupa Birliği’nin KOBİ’lere yönelik 1997-2000 yılları için hazırladığı Çok Yıllık Programda “KOBİ’lerin İlk Durak Noktası” tanımı ile en önemli destek programı olan Avrupa Bilgi Merkezleri (Euro Info Centre. EIC) Ağına AB’nin XXIII. Genel Müdürlüğü ile imzaladığı andlaşma ile katılmıştır.

Kosgeb Bilgi Sistemleri ve Elektronik Ticaret Süreçleri Grubu bünyesinde Eylül 1994′ de kurulan Avrupa Bilgi Merkezi; Ülkemizdeki KOS işletmelerinin özellikle AB ile ilgili olmak üzere her türlü bilgi ihtiyacını ve Yurtsdışındaki KOS işletmelerinin ülkemiz İş Dünyası ile ve KOS işletmeleri ile ilgili bilgi ihtiyacını karşılamanın yanısıra Avrupa Birliği’nin KOBİ’lerin uluslararası anlaşmalarına katkıda bulunmak için başlattığı destek programlarından İşletmelerarası İşbirliği Ağı (Business Cooperation Network; BC-NET), ve İşletmelerarası İşbirliği Merkezi (Bureau de Rapproachement des Enterprises; BRE) programlarında Türkiye temas noktasıdır.

Ülke çapında yaygın KOBİ kitlesine ulaşmak için oluşturduğu “AB Bilgi ve İşbirliği Danışmanları Ağı” ile birlikte hizmet veren Kosgeb Avrupa Bilgi Merkezi’nin bilgi ve işbirliği hizmetleri, KOS işletmelerinin Uluslararasılaşmaları için önemli bir destek sağlamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kosgeb’in organları nelerdir?

1- Genel Kurul

Sponsorlu Bağlantılar

2- İcra Komitesi

3- Başkanlık

 

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:


"Kosgeb Nedir? Kosgeb Ne Demektir? Anlamı ve Temel Hizmetleri" İle İlgili Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.