Ana Sayfa » Sözlük » Vintage Nedir? Vintage Ne Demektir? Anlamı

Vintage Nedir? Vintage Ne Demektir? Anlamı

Sponsorlu Bağlantılar

Özet: “Vintage Nedir? Vintage Ne Demektir? Anlamı” başlıklı yazımızda Vintage nedir, Vintage ne demektir, Vintage kelimesinin tanımı, Vintage ürünlerinin bulunduğu yerler gibi Vintage hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız.

Vintage Tanımı

Vintage bir moda terimidir. Geçmiş yıllardaki döneme ait tek ve özel parça ya da koleksiyonlara verilen isim olarak bilinmektedir. Örneğin; Christian Dior’un 40’lardaki New Look’u, Pucci’nin 60’lardaki baskıları, YSL’nin 80’lerdeki takımları gibi. Aslında Vintage bağbozumu anlamında kullanılmaktadır. Bu terim önce eşyalarda sonra otomobillerde daha sonralarıysa modada kullanılmaya başlanmıştır. Bir eşya’nın Vintage olabilmesi için belli bir geçmişi olması lazım, yani belli bir dönemi temsil edebilir, belli bir akıma ait olabilir ya da önemli bir tasarımcının ikonlaşmış tasarımı olabilir. Günümüzde modern tasarımlarla vintage stilini harmalayıp bir kent yaşam alanına dönüştürülebiliyor.

Vintage

Vintage Ürünler Nerelerde Bulunabilir?

Moda’nın başkentlerinde oldukça fazla bulunabilmektedir.;New york’ta, Londra ve Paris’te bu başkentlerden bazılarıdır. Ülkemizdede bu kavram ve stilin yerleşmesiyle ilk olarak etkisini İstanbul’da oldukça göstermiştir.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:


"Vintage Nedir? Vintage Ne Demektir? Anlamı" İle İlgili Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.