Ana Sayfa » Genel Kültür » Aslan Burcu Nedir? Aslan Burcunun Simgesi ve Özellikleri Nelerdir? Aslan Burcu Hangi Tarihler Arasındadır?

Aslan Burcu Nedir? Aslan Burcunun Simgesi ve Özellikleri Nelerdir? Aslan Burcu Hangi Tarihler Arasındadır?

Sponsorlu Bağlantılar

Aslan burcu ne demektir, aslan burcunun simgesi nedir, aslan burcunun temel özellikleri nelerdir, aslan burcunun genel özellikleri nelerdir, aslan burcu hangi tarihler arasındadır, aslan burcunun doğum tarihi nedir, aslan burcunun zodyak sembolü nedir, aslan burcunun zodyak elementi nedir, aslan burcunun gezegeni nedir? sorularına cevap vereceğiz.

Aslan Burcu Ne Demektir?

Aslan, (Lat: Leo), Zodyakta yer alan burçlardan biridir. Aslan takım yıldızının 23 Temmuz-22 Ağustos arasında doğan insanları etkilediğine inanılır. Batıda yengeç ve doğuda başak takım yıldızlarının arasındadır. Aslan burcu takım yıldızı M65, M66 ve M95, M96 gibi ikiz ve parlak galaksileri içinde barındırır.

 • Zodyak Sembolü – Aslan
 • Doğum Tarihleri – 23 Temmuz – 23 Ağustos
 • Takımyıldızı – Leo
 • Zodyak Elementi – Ateş
 • Zodyak Dörtlüsü – Sabit
 • Gezegeni – Güneş
 • Zararlı Konum – Uranus
 • Etkili Gezegeni – Plüton

aslan burcu

 

Aslan Burcunun Temel Özellikleri

 • Yönetici Yıldızınız: Güneş (En üstün güç temsilcisi)
 • Grubunuz: Ateş, pozitif
 • Burcunuzun cinsiyeti: Erkek
 • Üstün yeteneğiniz: Plan kurma
 • Özelliğiniz: Cömertlik
 • Emeliniz: Yükseğe ulaşmak
 • Amacınız: Çok şeye kavuşmak
 • Anahtar Sözcüğünüz: Yaratıcılık
 • Yenmeniz gereken huyunuz: Kendini beğenmek
 • Uğurlu gününüz: Pazar
 • Uğurlu sayılarınız: 1, 4, 34, 653, 6743
 • Uğurlu taşınız: Elmas, sarı safir, sarı pırlanta
 • Uğurlu renkleriniz: Koyu sarı, altın sarısı, sarı krizantem ve orkide
 • Uğurlu çicekleriniz: Kırmızı gül, sarı krizantem ve orkide
 • Uğurlu kokularınız: Misk, portakal çiçeği ve gül
 • Hoşlandığınız müzik: Neşeli ve oynak parçalar
 • Olası hastalıklarınız: Kalp ve kan dolaşımı hastalıkları
 • Çok iyi anlaştığınız burçlar: Yay, Koç
 • İyi anlaştığınız burçlar: Başak, Terazi, İkizler, Yengeç
 • Kötü anlaştığınız burçlar: Akrep, Kova, Boğa
 • Ne iyi ne kötü: Balık, Oğlak
 • Başarılı olacağınız meslekler: Askerlik, doktorluk, kimyacı, dişçi, güzellik uzmanı, kara hava denizle ilgili işler
 • Burcun ünlüleri: Ahu Tuğba, Alexander Dumas, Alfred Hitchcock, Benito Mussolini, Bernard Shaw, Bill Clinton, Coco Chanel, Debussy, Dustin Hoffman, Fidel Castro, Gönül Yazar, Henry Ford, Madonna, Mata Hari, Napoleon Bonaparte, Neil Armstrong, Robert de Niro, Robert Redford, Uğur Mumcu.

Aslan Burcunun Genel Özellikleri

Aslan, kişiliğinde canlılığı, yaşam gücünü, ihtirası, yiğitliği ve asaleti temsil eder. Yürüyüşü, canlı hareketleri, sıcaklığı, sağlam ve sakin görünüşü ile tanınır. Asla kendisinden şüpheye düşürmeyecek güçlü bir yapıya sahiptir ve son derece sıcak kalplidir.
Doğallığı neredeyse çocuksu cazibesi ve gözlerinde parıldayan yaşam sevinci, birçoklarında reddedilemez etki bırakan bir çekim gücüne dönüşür. Böyle seçkin yeteneklere sahip bir başka burç yoktur.
Asalet, cesaret, doğru sözlülük, azim, sevme yeteneği, büyüklük, iyilik, gerçekten kurallara göre bir kişilikte birleşebilir. Bunun yanında, kibir, gurur, hakimiyet, küstahlık, kendini beğenmişliği de vardır ve eğer bu kötü huyları atarsa, çekilmez, bencil bir krala dönüşebilir. Kesin olan şey, bu özelliklerin ve burada sayılamayacak eğitim, arkadaş etkisi ve sosyal çevre gibi faktörlerin değişik kişiliklere yol açabileceğidir. İdeal durumlarda dürüst, sıcak kalpli, geniş ve iyi insanlarla karşılaşabilir.
Şaşırtıcı olan Aslan insanlarının büyük problemleri çözerken bile, sakinliklerini çabuk kaybetmeleridir. Kendilerine verdikleri değere bağlı olan ve her problemi çözmelerine yarayan güçlü azim, onları gıpta edilecek derecede hoş gösterir. Canlıları anlama ve dikkatlerini her şeyin özüne yöneltme yetenekleri vardır. Bu özelliği onu korkulan bir eleştirmen yapar. Gözüne batan her şeyi acı alaylar, yaralayıcı sözler, ve en iyi durumda kırıcı bir imayla acımasızca eleştirecektir.
Eleştirileriyle bir insanı kırıp kırmadığı onun için önemsizdir. Başka bir fikrin doğruluğunu kabul etmemekte direnir. Onun kararları hatasızdır.
Genellikle doğru olan öğütlerini severek paylaşır birisinin bunu isteyip istemediği önemsizdir. Tamamen iyi yüreklilikle buna teşebbüs eder, ama bazen bu öğütler, bazılarına fazla gelebilir ve bu yönüyle sevilmeyebilir. Aslanın yapısı herkese hoş gelmez.
Ayrıca hakimiyet hırsı, ilk bakışta anlaşılmasaydı gizli kalabilirdi. Aslan başka türlü yapamaz. Her şeye ve herkese hükmetmelidir. Buda onunla ilişkiyi zorlaştırır. Öte yandan çok duygusaldır. Eğer birisi ondan şüphelenmeye veya yeteneklerini sınamaya kalkarsa, hemen yakıcı cevaplarına maruz kalır. Bu tür bir yaklaşım, onu çok derinden yaralayacak ve tepkisi herkesi şaşırtacak kadar sert olacaktır. Ama ümitsizliği uzun sürmez, çünkü temel yapısı iyimserdir. Yaşama sevinci yüzeye çıkar.

Sponsorlu Bağlantılar

Sevdiği ve kendisini seven sadık insanı ortada bırakmaz. Dürüsttür, eğilimlerini bilen birisi, ona güvenebilir. Kendini feda etme derecesine varabilen iyi kalpliliği, verdiği sözlerden anlaşılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

İnsanları tanıma konusunda pek iyi değildir. Saf, çocuksu olabilir. Kötü niyetli insanlar tarafından kullanılma veya aldatılma tehlikesi içindedir. Yalancılar ve sahtekar işadamları için, o iyi bir kurbandır, onun iyi şöhretini ve güvenilir kişiliğini kullanarak herhangi bir kirli işe onu bulaştırmak isteyebilirler. Aslan insanları “hayatını sanat gibi yaşayanlara” hayrandırlar. Ama sanatla, basitliği birbirinden ayırt edemezler. Onlara uymaya şeyleri taklit etmeye çalışırlar. Bu yüzden ciddi sorunlarla karşılaşabilirler. Aslan insanı, esprili, girişken ve konuşkan bir dosttur. Şehrin gizli ama seçkin yerlerini bilir ve en iyi yemeğin nerede yenebileceği, en ilginç insanların nerelere gittiği gibi konulardan haberdardır. Onu sanat olaylarında, antika dükkanlarında ve bitpazarlarında görebilirsiniz, buraları iyi koku alan burnuyla bulur. Güçlü kişisel cazibesi ve doğallığıyla yeni insanlarla tanışması kolay olur. İnsanlar onun dostluğunu ararlar. Bir Aslanla arkadaş olmak herkes için kazançtır. İyimser canlılığı, etrafına da bir ferahlık yayar. Huzuru kendine güveni, bazen kendine fazla değer verme ve kibire dönüşebilir. Bunun için onu ciddiye alan ve eleştirme cesareti olan arkadaşlar seçmesi önerilir. Kibrinin ve gururunun tehlikeli sınırlarını aşmayı biliyorsanız, uzun tartışmalardan sonra yanına yaklaşabilirsiniz. O zaman mantıklı biri olabilir.

Hırsına bağlı olan bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, işte ve özel hayattaki başarısının temelidir. Bir şeyi ele alış biçimi, yapılaşmış yetenekleriyle birleşerek, ona doğuştan gelen bir lider kişiliği verir. Aslan insanları gerekirse inisiyatifi ele alırlar. Dizginler ondayken, hiç bir şey kötü gitmez. Onun için sorumluluk taşımak bir zahmet değildir ve “her şeyi iyi gitmeli” fikri, en zor durumları bile kolayca halletmesini sağlar. Ayrıca olayları büyütmeyi severler, ne zor bir işle uğraştıklarını gösterip hedefledikleri ilgi ve takdiri toplamak isterler.
Birisi ona yardım teklifinde bulunursa, gururu yüzünden reddedecektir. Böyle bir olay onun için yerin dibine geçmek gibidir.
Aslan insanları, genellikle çok aktif ve dinamiktir. Fakat avare ve tembel bir şekilde vakit geçirmeyi de onlardan iyi kimse bilemez. Uzun uzun “keyifli tembellik” yapmaları olasıdır. Hassas ve gururlu ruhlarını iyileştirmek için gerekirse hile yapabilirler.
Aslan burcu gücünü ve motivasyonunu fikirlerinden alır. Bir şeyden tam emin değilse veya kendinden şüphe ediyorsa, içindeki itici güç eksik demektir.
Aslan insanları, aile kurmaya karar verirlerse, dürüst iyi kalpli ve sevgi dolu bir eş ve ebeveyn olurlar. Yine de devamlı haklı olma iddiasına ve hakimiyet hırsına eğilimlidirler. İş hayatında durumları o kadar iyi değilse ve sosyal itibar sorunları varsa, dört duvar içinde özellikle çocuklar, hangi yoldan onun kalbine ulaşabileceklerini hemen öğrenirler. İlgi odağı olup eğilimlerinden emin olunduğu ve öğütleri dinlendiği sürece çok uyumludurlar.

24 25 26 27 28 29 30 31 Temmuz ve 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Ağustos Tarih Aralığında Doğanlar Aslan Burcu Grubuna Girmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:


"Aslan Burcu Nedir? Aslan Burcunun Simgesi ve Özellikleri Nelerdir? Aslan Burcu Hangi Tarihler Arasındadır?" İle İlgili Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.